moje BAŁKANY
POLECAMY
legendę Transylwanii

Dracula,
czyli Vlad Palownik


„Magia Kultur. Śladami Vlada Palovnika - wampira z Transylwanii”

Z przyjemnością informujemy, że objęliśmy patronatem medialnym styczniowe spotkania podróżnicze z cyklu "Magia Kultur", których organizatorem jest Miejskie Centrum Kultury w Mysłowicach.

Najbliższy odcinek cyklu pt. „Śladami Vlada Palovnika - wampira z Transylwanii” będzie miał miejsce 15 i 16 stycznia 2011r. W programie spotkania podróżniczego znajduje się spotkanie z prelegentem, podróżnikiem który swoją opowieść wzbogaci pokazem slajdów i eksponatów z tej części świata, degustacja potraw regionalnych oraz koncert. Spotkaniu z kulturą Bałkanów towarzyszyć będzie pokaz filmowy.


Często zastanawiamy się jak zwiedzić odległe kraje unikając niewygód podróży, wydatków i ryzyka. Sen z powiek spędza nam myśl o wyborze miejsc eskapady. Co zwiedzić, gdzie się wybrać, jak przygotować się do podróży? Miejskie Centrum Kultury w Mysłowicach pomaga odnaleźć odpowiedź na te pytania i zaprasza na cykl spotkań podróżniczych „Magia Kultur”. Każdy odcinek będzie poświęcony innej części świata, którą będzie można posmakować wieloma zmysłami. Cykl będzie opowiadać o egzotycznych kulturach poprzez sztuki wizualne, eksponaty, pamiątki, dźwięki i smaki. Zapraszamy wszystkich wędrowców, podróżników, wojażerów i pasażerów.

Grzegorz Kuśpiel Kolejny przystanek to Bałkany. „Śladami Vlada Palovnika - wampira z Transylwanii” poprowadzi Grzegorz Kuśpiel, podróżnik i odkrywca. Wszyscy znamy Draculę, najsłynniejszego wampira popkultury. Kim jednak jest Vlad Palovnik? Ten władca Wołoszczyzny stanowi pierwowzór literackiej i filmowej postaci wampira z Transylwanii, to bohater legendy o niesłychanym okrucieństwie, wampiryzmie, domniemamy miłośnik nabijania wrogów na pal. Czy naprawdę?

Spotkanie będzie doskonałą okazją by zweryfikować prawdziwość legendy o Draculi, poznać jego prawdziwą historię oraz po prostu zauroczyć się Bałkanami. Wykład będzie wzbogacony prezentacją multimedialną z wykorzystaniem materiałów fotograficznych i filmowych z wyprawy oraz „pokazem pamiątek” podróżniczych i przedmiotów codziennego użytku.

16 stycznia natomiast zapraszamy na pokaz filmowy z obszaru kina bałkańskiego.


Adres imprezy:
Galeria "Ferment" (na terenie MCK w Mysłowicach)
ul.Grunwaldzka 7
41-400 Mysłowice
Wstęp: 5 PLN

Polecamy: bałkańskie rytmy! podróżuj bezpiecznie! Gdzie pojechać na Bałkany? Bośnia i Hercegowina Chorwacja