moje BAŁKANY

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM ANDRZEJEM PASŁAWSKIM,
„ALBANIA - PIĘKNA NIEZNAJOMA...”,
9 października 2011, godz. 16:00


Andrzej Pasławski - podróżnik, organizator wypraw terenowych, znawca i miłośnik Bałkanów. Łączy pasję poznawczą i fotograficzną. Od ponad 6 lat przemierza Albanię, w której był już ponad dwudziestokrotnie. Kraj owiany złą sławą, przez kilka dekad odizolowany od reszty świata, kraj będący bodaj ostatnią tajemnicą XXI - wiecznej Europy – jako rejon przepięknej przyrody, przyjaznych ludzi i miejsce bezpieczne dla chcących tam podróżować. Albanię przemierza z rodziną i to tam spełniły się ich marzenia o ciszy, spokoju, nieskażonej cywilizacją przyrodzie.

„Wrota Bałkanów”- Albania – to niezmierzone góry, majestatyczne kaniony, dzikie plaże, zapierające wdech widoki. Pan Andrzej pokaże Albanię tę turystyczną i tę niedostępną, ponieważ podróżuje samochodem terenowym i ma możliwość dotarcia tam gdzie nie spotyka żywej istoty, gdzie piękno przyrody niezmącone jest obecnością człowieka, a pokonanie 70 km to czasem dziewięciogodzinne zmagania z terenem.

Niedzielne spotkanie będzie półtoragodzinną opowieścią o tym kraju, ilustrowaną zdjęciami i etniczną muzyką. Pokaz zdobył II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Podróżników „Trzy Żywioły” i III miejsce na I Ogólnopolskim Zlocie Podróżników oraz uznanie Ambasady Republiki Albanii w Polsce.

Albania - piękna nieznajoma...Polecamy: bałkańskie rytmy! podróżuj bezpiecznie! Gdzie pojechać na Bałkany? Bośnia i Hercegowina Chorwacja