moje BAŁKANY

„Hity” i śpiewy pogranicza – warsztaty pieśni bałkańskich z Weroniką Grozdew-Kołacińską

Pod naszym patronatem! A w programie warsztatów: pieśni i piosenki, o których „własność” spierają się niemal wszystkie narody z bałkańskiego kręgu kulturowego, oraz wielogłosowe śpiewy z pogranicza serbsko-macedońsko-bułgarskiego. A także: praca nad świadomym operowaniem różnymi rodzajami emisji głosu, a także nauka odkrywania i rozróżniania w pieśniach elementów wielorakich tradycji muzycznych.

„Hity” i śpiewy pogranicza

Weronika Grozdew-Kołacińska – wokalistka o bułgarskich korzeniach, współpracuje z takimi zespołami i artystami jak: Sarakina, Swoją Drogą, Sine Nomine, Village Kollektiv, Kapela do Szymanowskiego, Zespół Polski Marii Pomianowskiej, Lao Che, Frutti di Mare, Masala, Mosaic, Sharena, TransglobalUnderground, Piotr Salaber, Teatr La M.ort.Wielokrotna laureatka konkursu Polskiego Radia „Nowa Tradycja” oraz „Folkowego Fonogramu Roku”; doktor etnomuzykologii.

W warsztatach mogą wziąć udział zarówno osoby początkujące, jak i kontynuujące swoją przygodą z głosem i śpiewem. Przygotowanie muzyczne NIE JEST WYMAGANE!

Gdzie?
ul. Gałczyńskiego 5, Warszawa (metro Centrum)

Kiedy?
14 maja godz. 11.00 - 16.00
15 maja godz. 11.00 - 16.00

Za ile?
220 zł/8 godz.

Zapisy i informacja: tel. 504792735; szumimi@tlen.pl; www.szumimi.plPolecamy: bałkańskie rytmy! podróżuj bezpiecznie! Gdzie pojechać na Bałkany? Bośnia i Hercegowina Chorwacja