moje BAŁKANYMACEDONIA
Ohrid
Skopje
Prilep

Macedonia

Dla wielu do dziś pozostaje nieodkrytą, białą plamą w bałkańskiej mozaice. Zamknięta w górach, niedostępna kraina kryje w sobie kolory, których próżno szukać na chorwackim wybrzeżu, które co roku penetruja miliony turystów. Ten wyżynny kraj, przecięty wstęgą Wardaru posiada w sobie niezwykły, orientalny magnetyzm. Rozmiarami równa jest zaledwie naszemu województwu łódzkiemu.

A co ciekawego można zobaczyć w Macedonii?

Ochryda - malowniczo położona nad Jeziorem Ochrydzkim przyciąga niesamowitym klimatem, orientalną kolorystyką i bezcennymi zabytkami...

Ohrid Cerkiew św. Jana Teologa

Skopje - półmilionowa stolica Macedonii, a w niej starożytny akwedukt, średniowieczna twierdza oraz prawosławne cerkwie...

Ohrid Cerkiew św. Jana Teologa

Prilep - słynie z produkcji papierosów z tutejszego tytoniu i okolicznych pozostałości starożytnych miast...

Ohrid Cerkiew św. Jana Teologa

A wkrótce jeszcze więcej...Bałkańska księgarnia
Potrzebujesz sprawdzonego przewodnika po Macedonii? Poszukujesz niezawodnej mapy? Polecamy książki, przewodniki i mapy wprost od wydawcy!

Zajrzyj do naszej księgarni!
Podróżuj bezpiecznie!
Każdy wyjazd wiąże się z potencjalnym zagrożeniem. Bezpieczeństwo osobiste, ubezpieczenia, podróż samochodem, pociągiem, samolotem Sprawdź!
Bałkańskie rytmy
Kręcą Cię bałkańskie klimaty? Posłuchaj utworów, które przeniosą Cię w niesamowity świat dźwięków i poezji. Teledyski, teksty oraz tłumaczenia bałkańskich utworów.
Posłuchaj bałkańskich rytmów!
Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Grecja, Macedonia, Rumunia, Serbia, Słowenia, Turcja
Wszystkie kraje >>


reklamaPolecamy: bałkańskie rytmy! podróżuj bezpiecznie! Gdzie pojechać na Bałkany? Bośnia i Hercegowina Chorwacja