moje BAŁKANYTURCJA
Stambuł

Turcja

Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że z Bałkanami ma niewiele wspólnego. Wszak tylko niewielki jej skrawek leży na Półwyspie Bałkańskim, ba! ledwie 3% tego kraju znajduje się w Europie ;-) Ale jej wpływ na szeroko rozumiane Bałkany jest niezmierzony. Dziś Turcja tylko "ociera się" o geograficznie rozumiane Bałkany, ale w przeszłości jej obszar zajmował cały półwysep, a przez pewien okres sięgał o wiele dalej. Imperium Osmańskie (w wiekach XVI i XVII) było najpotężniejszym państwem na świecie. Między innymi z tego powodu, w każdym zakątku Bałkanów odnajdziemy tureckie wpływy (w kuchni, języku, architekturze, itd.). A z dzisiejszej Turcji na Bałkanach leży Tracja oraz legendarne miasto Stambuł (w przeszłości noszący nazwę Bizancjum i Konstantynopol).


Nowy Meczet Królowej Matki (Yeni Valide Camii) w Stambule

A co ciekawego można zobaczyć w Turcji?

Stambuł - położona na dwóch kontynentach, legendarna metropolia dziś zachwyca nie mniej niż przez poprzednie 2700 lat swojego istnienia...

Turcja, Stambuł, Bazylika Hagia Sophia (Aya Sofya)

A wkrótce jeszcze więcej...Bałkańska księgarnia
Potrzebujesz sprawdzonego przewodnika po Bośni i Hercegowinie? Poszukujesz niezawodnej mapy? Polecamy książki, przewodniki i mapy wprost od wydawcy!

Zajrzyj do naszej księgarni!
Podróżuj bezpiecznie!
Każdy wyjazd wiąże się z potencjalnym zagrożeniem. Bezpieczeństwo osobiste, ubezpieczenia, podróż samochodem, pociągiem, samolotem Sprawdź!
Bałkańskie rytmy
Kręcą Cię bałkańskie klimaty? Posłuchaj utworów, które przeniosą Cię w niesamowity świat dźwięków i poezji. Teledyski, teksty oraz tłumaczenia bałkańskich utworów.
Posłuchaj bałkańskich rytmów!
Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Grecja, Macedonia, Rumunia, Serbia, Słowenia, Turcja
Wszystkie kraje >>


reklama
Polecamy: bałkańskie rytmy! podróżuj bezpiecznie! Gdzie pojechać na Bałkany? Bośnia i Hercegowina Chorwacja